Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Messi zbulon dy skuadrat e preferuara në Katar 2022, zgjedhje e pritshme!?

Lionel Messi po përgatitet të përballet me atë që ndoshta do të jetë faza e fundit e madhe e karrierës së tij të jashtëzakonshme.

Argjentinasi është gati për të luajtur Botërorin e fundit në jetën e e tij. Së fundmi Messi ka zbuluar se cilat janë skuadrat e tij të preferuara këtë Kupë të Botës dhe asgjë nuk duket surprizë, pasi ai ka përzgjedhur ekipet e dy shokëve te skuadra e PSG-së, Mbappes dhe Neymar.

“Është e vështirë për ne argjentinasit të qëndrojmë të qetë. Jemi gjithmonë kandidatë për fitore, por Kupa e Botës është shumë e vështirë. Duhet të ndodhin shumë gjëra për të qenë kampionë. Ka shumë skuadrat që duan titullin, favoritët janë gjithmonë emrat e mëdhenj si Gjermania, Brazili, Franca, Anglia dhe Spanja, por nëse më duhet të zgjedh dy, mendoj se Brazili dhe Franca janë më të mirat. Franca ka lojtarë mbresëlënës si Mbappe dhe një shumë të qartë ideja e lojës”-tha Leo së fundmi për mediet franceze.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...