Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Metz fiton, Skuka e nis nga stoli dhe luan 9 minuta

Skuka
Skuka

Skuadra e sulmuesit shqiptar, Xhuliano Skuka, Metz ka arritur një fitore të rëndësishme ndaj një kundërshtari direkt si Amiens 0-2 në javën e 22-të të Ligue 2.

Suksesi i ndërtuar dhe vulosur në pjesën e dytë, ndërsa Skuka e ndoqi sfidën nga stoli deri në minutën e 84-të kur mori vendin e Joseph.

Pak sekonda i mjaftuan, pasi sulmuesi ishte protagonist në ndërtimin e një kundërsulmi në minutën e  87-të, por Sabaly gjeti shtyllën.

Me këtë sukses Metz shkon në koutën e 36 pikëve, tri më pak se vendi i dytë dhe shoreson te rikthimi në elitë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...