Ligue 1

Meunier mendon largimin nga PSG për të luajtur më shumë

Mbrojtësi i Paris Saint-Germain, Thomas Meunier, gjatë një interviste foli për të ardhmen e tij dhe për mundësinë për t’u aktivizuar më shumë. 26-vjeçari pranoi se pavarësisht se ka edhe dy vjet kontratë me parizienët dhe objektivit për të qëndruar, për të luajtur më shumë mund të pranojë të transferohet edhe në ekipe si Everton, Valencia ose Borussia Dortmund. Ai referohet vendimit të Michy Batshuayi ka bërë një zgjedhje shumë të mirë për karrierën e tij duke lënë Chelsea-n për Borussian e Dotmundit.

To Top