Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Mevlan Adili rikthehet në Superiore, zbulohet klubi i ri

Mevlan Adili rikthehet në Superiore
Mevlan Adili rikthehet në Superiore

Mevlan Adili rikthehet në Superiore vetëm pak muaj pas largimit nga Vllaznia. Qendërmbrojtësi shqiptar nga Maqedonia e Veriut ka arritur marrëveshjen me klubin e Bylisit për të qëndruar të paktën deri në fund të sezonit.

Ka qenë vetë klubi mallakastriot që ka dhënë lajmin për akordin me 29-vjeçarin, i cili rikthehet në Superiore pas një eksperience 5-mujore në ligën e dytë në kampionatin rus.

Mevlan Adili është një njohës mjaft i mirë i Kategorisë Superiore, pasi ka luajtur me Vllazninë për dy sezone e gjysmë, duke u shndërruar në një nga liderët e kuqebluve dhe padyshim ndër më të dashurit e tifozerisë.

Në garë për shërbimet e Adilit ishin edhe klube të tjera, përfshi edhe vetë Vllaznia, të cilën e konfirmoi vetë mbrojtësi, por në fund duket se mallakastriotët e Bylisit janë treguar më konkretë dhe e kanë bindur të transferohet në Ballsh.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...