Futboll

M’gladbach në krizë rezultatesh, Levante fiton derbin, Lyon shmang humbjen në shtesë

Vijon kriza e rezultateve për Borussia Monchengladbach, që humbi me rezultatin 3-1 në transfertën ndaj Augsburgut dhe regjistroi disfatën e katërt radhazi në kampionat, duke mbetur shumë larg zonës europiane të renditjes.

Të katër golat e takimit u shënuan në pjesën e dytë, me Vargas, Richter dhe Hahn që dërguan topin në rrjetë për vendasit dhe M’gladbach që barazoi përkohësisht me Neuhaus, ndërsa në pjesën e parë miqtë humbën edhe një penallti me Stindl.

Në kampionatin spanjoll vëmendja ishte në derbin valencian mes Levantes e Valencias, që u fitua me rezultatin minimal nga të parët. Golin me vlerë 3-pikësh për Levanten e shënoi Roger në pjesën e parë të takimit.

Lyon bën një tjetër hap fals, këtë herë në transfertën ndaj Reims, ku nuk shkoi përtej barazimit 1-1, që mund ta largojë disi nga kreu, nëse Lille bën detyrën në ndeshjen e saj nesër. Vendasit kaluan në avantazh në pjesën e parë me Cafaro, ndërsa Lyon barazoi vetëm në minutat shtesë me anë të Kadewere.

Në kampionatin anglez, Newcastle dhe Aston Villa ndanë nga një pikë falë barazimit 1-1. Të dy golat e ndeshjes u shënuan në minutat e fundit, me Watkins që kaloi Villën në avantazh në minutën e 86’ dhe Lascelles që riktheu baraspeshën në shtesë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency