Connect with us

Hi, what are you looking for?

Basketboll

Michael Jordan po heq dorë nga skuadra e NBA-së

Sipas informacioneve të shpërndara nga ESPN këtë të premte, ish-basketbollisti legjendar, Michael Jordan, pronar i shumicës së aksioneve të Charlotte Hornets për 13 vjet, do t’ua shesë kuotat e tij investitorëve Gabe Plotkin (i cili zotëron aktualisht një përqindje) dhe Rick Schnall, i cili zotëronte aksionet e Atlanta Hawks.

Lexo edhe:

Për 13 sezone nën drejtimin e Michael Jordan, Hornets arritën vetëm dy herë në play-off, në 2014 dhe 2016. Këtë vit, Hornets përfunduan në vendin e parafundit në Lindje me vetëm 33 për qind të ndeshje me fitore.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...