Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Mihajlovic në “Hall of Fame”, Scarchilli: Dhuroi emocione pafund në Olimpico, ishte njeri i vërtetë!

Roma dhe Lazio i kanë kushtuar një pjesë të “Hall of Fame” në stadiumin Olimpico, Sinisa Mihajlovic, i cili nëse do të ishte gjallë sot do të kishte mbushur 54 vjeç.

Lexo edhe: 

Alessio Scarchilli, një ish-futbollist i Romë-s, tha se një vend në “Hall of Fame” është mëse i merituar nga Mihajlovic.

“Një vend i merituar për një kampion që dha emocione për të gjithë në këtë stadium. Në emër të Romës, nuk mund të mos e pranojmë se ai ishte pjesë e rëndësishme edhe të Lazio, e kemi respektuar si një kundërshtar të nivelit më të lartë. Kam luajtur me të, si për Romën ashtu edhe për Sampdoria, dua të them disa cilësi si burrë: ishte e vërtetë dhe e drejtpërdrejtë, disa vlera nuk do të ndryshojnë kurrë. Deri në ditën e fundit ai ishte shembull i forcës dhe guximit“-tha Scarchilli.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...