Lajme

Mijëra argjentinas i japin lamtumirën e fundit Maradonës (Video & Foto)

Mijëra qytetarë argjentinas iu bashkuan homazheve për ndarjen nga jeta të legjendës Diego Armando Maradona. Mesditën e kësaj të enjteje, arkivoli i ikonës së futbollit u vendos në “Casa Rosada”, pallati presidencial i Buenos Aires-it dhe për orë të tëra adhuruesit e tij e vizituan për herë të fundit, përpara se Maradona t’i drejtohej banesës së fundit.

Disa në lot, disa me brohorima apo britma hidhërimi, e të tjerë i kaluan pranë në heshtje duke i hedhur lule për herë të fundit legjendës së futbollit argjentinas e botëror, Diego Armando Maradona.

“El Pibe D’Oro” u nda nga jeta mesditën e djeshme, pas një ataku kardiak në vilën e tij në periferi të Buenos Airesit, ndërsa edhe mbërritja e të paktën 6 ambulancave për t’i dhënë ndihmën e parë mjekësore, nuk mjaftoi për ta mbajtur në jetë.

Maradona festoi ditë lindjen e 60 më 30 tetor dhe vetëm pak ditë më vonë iu nënshtrua një operacioni në tru, për shkak të një mpiksjeje gjaku, ndërsa së fundi ishte duke u rikuperuar në vilën e tij, ku edhe dha shpirt.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency