Boks

Mike Tyson rikthehet në ring pas 15 vitesh, nuk ka fitues sfida me Roy Jones

Mike Tyson rikthehet në ring pas 15 vitesh dhe e bën këtë në “Staples Center” të Los Angelosit përballë Roy Jones në një ndeshje vitrinë mes dy legjendave të boksit amerikan, e cila në fund u mbyll në barazim, sipas jurisë së WBC.

Tashmë në moshën 54-vjeçare, “Iron Mike” (Majku i hekurt) kishte nisur prej kohësh përgatitjet për t’u rikthyer në ring dhe në përfundim të ndeshjes me 51-vjeçarin Jones, nuk e fshehu kënaqësinë e të boksuarit përsëri.

Dy peshat e rënda nuk u kursyen aspak në “Staples Center” dhe dueluan për plot 8 raunde dy minutëshe, shpesh edhe me një boksim të niveleve të larta, ndërsa në fund e mbyllën ndeshjen duke qeshur, teksa dukshëm nuk kishin marrë dëmtime të shumta.

“Ishte shumë më mirë sesa kur duelojë për titull. Tani jemi humanitarë dhe provojmë të bëjmë diçka të mirë për botën. Jam i kënaqur me një barazim, por ndoshta duhet ta përsëritim sërish një ndeshje të tillë”, tha Tyson pas ndeshjes.

Mike Tyson u tërhoq nga boksi në vitin 2005 si një legjendë e këtij sporti, ndërsa pas plot 15 vitesh vendosi të rikthehej në ring dhe kishte nisur prej disa muajsh të përgatitej për përballjen e mbrëmshme, teksa ndër të tjera kishte ndryshuar edhe dietën, duke iu rikthyer konsumit të mishit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency