Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Miku i Ronaldos: Nëse Arsenal do kishte firmosur me CR7, sot do kishte fituar titullin e Premier League

Piers Morgan, një gazetar britanik i cili është mik i Cristiano Ronaldos dhe autor i intervistës që vulosi “divorcin” mes portugezit dhe Manchester United, iu përgjigj në rrjetet sociale provokimit të një përdoruesi që e pyeti për faktin pse sulmuesi nuk u transferua te Arsenal.

Sipas Morgan nëse një transferim i tillë do të kishte ndodhur, atëherë sipas gazetarit “The Gunners” do ta kishin fituar me patjetër titullin e Premier League.

Lexo edhe: 

“Nëse Arsenal do të kishte firmosur me Cristianon për pjesën tjetër të sezonit, dhe sulmuesi ishte i gatshëm ta bënte këtë, ‘The Gunners’ do të kishin fituar titullin. Ai di se si fitohen trofetë dhe shënon gola kur ka rëndësi.”-deklaroi Piers Morgan.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...