Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Milan “blindon” Kalulun? Do shtojë edhe një vit në kontratë

Milani në ankth për Kalulu
Milani në ankth për Kalulu

Pierre Kalulu është duke bërë shumë mirë te Milan dhe ky fakt ka vënë “Djallin” në lëvizje. “Kuqezinjtë” e Italisë nuk duan që ta humbasin mbrojtësin ashtu siç u ndodhi me Donnarumman dhe Calhanoglun dhe siç mund të ndodhë këtë verë me Kessien, ndaj për këtë arsye po tentojnë ta “blindojnë”.

Pavarësisht se kontrata aktuale e francezit me Milan zgjat deri në vitin 2025, mediet në Itali raportojnë se klubi “kuqezi” ka nisur bisedimet me agjentët e lojtarit.

Në marrëveshjen e re mes Kalulus dhe Milan mund të shtohet të paktën një vit më shumë, gjë që do të sjellë edhe rritjen e pagës së mbrojtësit.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...