Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Milan do 60 milionë euro për Theo Hernandez, Bayern në pikëpyetje për francezin

Theo Hernandez është duke u ndjekur prej muajsh me shumë interes nga Bayern Munich.

Në situatën që rrezikon të mbetet pa Alphonso Davies, i cili kërkon 12 milionë euro në sezon për të rinovuar ose përndryshe do të largohet në drejtim të Real Madrid-it, klubi gjerman po kërkon për zëvendësuesin e denjë të kanadezit.

Megjithatë së fundmi mediet italiane raportojnë se Milan, në pamundësi për ta mbajtur mbrojtësin në ekip deri në 2026-ën kur i skadon kontrata, ka caktuar çmimin e kartonit të tij, për të cilin kërkon plot 60 milionë euro.

Lexo edhe:

Një kërkesë goxha e lartë dhe në një situatë të tillë bavarezët tashmë do duhet ta mendojnë edhe njëherë nëse janë të gatshëm të shpenzojnë një shumë të tillë për francezin e Milan-it.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...