Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Milan-Inter derbi në merkato, synojnë talentin e mesfushës së Schalke 04

Milan dhe Inter luajnë gjithmonë ndër derbit më interesantë të botës së futbollit, si në fushën e blertë ashtu edhe në merkato.

Së fundmi dy skuadrat e Milanos, duket se kanë shfaqur interes për të njëjtin lojtar.  Si “kuqezinjtë” ashtu edhe “zikaltërit” pëlqejnë shumë talentin e mesfushës së Schalke 04, Assan Ouedraogo.

Lexo edhe:

17-vjeçari gjerman ka kontratë deri në vitin 2027 me Schalke 04, por ai mund të lirohet nëse paguhet klauzola prej 11 milionë eurosh.

Mediet italiane raportojnë se Milan është hedhur menjëherë në sulm dhe ka kontaktuar tashmë me agjentin e lojtarit për të nisur nga puna.

Nga ana tjetër, Inter e ka ndjekur prej kohës Ouegraogo-n dhe nuk ka ndërmend të tërhiqet nga gara për të, duke e bërë edhe më interesantë derbin e merkatos.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...