Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Milan kërkon një mesfushor fizik, Milinkovic-Savic në listën e dëshirave të Maldinit

milinkovic-savic

Një mesfushor me tipare sulmuese dhe me fizik do t’i bënte shumë punë skuadrës së Milanit.

Sipas raportimeve të medieve italiane, trajneri Stefano Pioli dhe Drejtori Sportive, Paolo Maldini, vlerëson Sergej Milinkovic-Savic të Lazios si më të përshtatshmin për këtë pozicion.

Lexo edhe:

Një vit më parë Milani nuk u përpoq të bënte një lëvizje të tillë sepse kostoja për mesfushorin ishte e madhe, por gjërat tani kanë ndryshuar.

Milinkovic-Savic i skadon kontrata për një vit dhe me 99% do të largohet. Megjithatë Lotito nuk pranon që të shesë një lojtarë të tillë pa të paktë 25 milionë euro.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...