Kupa e Italise

Milan-Lazio me llogari të hapura, “zjarr” në “San Siro” për finalen

Në orën 20:45, në “San Siro”, do të luhet akti i dytë gjysmëfinal i Kupës së Italisë mes Milanit dhe Lazios, që në përplasjen e parë në “Olimpico” u ndanë në barazim 0-0. Për të dytin vit radhazi, shorti i vendos këto dy skuadra përballë njëra-tjetrës në këtë fazë të këtij kompeticioni. Një vit më parë në finale u kualifikua Milani, pas goditjes së penalltive, pasi të dyja ndeshjet përfunduan në barazim pa gola.

Me Juventusit tashmë jashtë kompeticionit, fituesi I këtij çifti konsiderohet favorit për ta ngritur lart trofeun, ndaj dhe dëshira për të arritur finalen është e madhe në të dy kampet.

Në fakt, fatet e kuqezinjve dhe bardhekaltërve ndërthyren edhe në kampionatit, ku ka një garë të fortë për zonën Champions.

Ekipi i Inzaghit vjen në këtë sfidë pas disfatës së papritur ndaj kundër CHievos, matematikisht e rënë në Serinë B, ndërsa kuqezinjtë barazuna 1-1 ndaj Parmës.

Statistikat e përplasjeve direkte favorizojnë “Djallin”, që në 6 takimet e fundit mes kampionatit dhe Kupës nuk njeh humbje, duke marrë 5 barazime dhe një fitore. Janë ende të freskëta pamjet e përplasjes mes dy kampeve në takimin e fundit, të cilin milani e fitoi minimalisht me 11-metërsh.

Është gjithashtu interesant fakti që në Milan-Lazio, në vitet e fundit nuk shënohen gola, madje në 5 takimet e fundit është shënuar 3 herë barazimi 0-0, në një rast skuadrat kanë barazuar 1-1 dhe në takimin e 13 majit “Djallit” i mjaftoi goli i Kessie-t me penallti.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency