Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Milan me sytë nga Potter, por trajneri duhet të hedhë “në kosh” milionat e Chelsea-t

Graham Potter vazhdon të jetë një nga emrat që mund të marrë drejtimin e skuadrës së Milan sezonin e ardhshëm.

Trajneri, aktualisht nën kontratë me Chelsea-n është lidhur që në muajin shkurt me një kalim te “kuqezinjtë” e Serie A.

Lexo edhe: 

Duke pasur parasysh se Potter ka nënshkruar një kontratë 5-vjeçare me Chelsea-n, nga e cila i kanë mbetur edhe tre vite, padyshim që klubi londinez do ishte i gatshëm për ta ndërprerë atë dhe në këtë mënyrë kalimi i trajnerit te “Djalli” do të ishte shumë lehtë i arritshëm.

Vlen të theksohet se Potter ndiqet edhe nga klubi i Ajax, me holandezët që po kërkojnë një trajner me ekperiencë për t’i besuar ekipi.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...