Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Milan mund të fitojë titullin e Seria A nesër, rezultatet që i duhen skuadrës së Piolit

Milan mund të festojë nesër titullin e Seria A, pas ndeshjes ndaj Atalantës që do të luhet në “San Siro” në orën 18:00 ose pas takimit të Inter në transfertë me Cagliarin që luhet po të dielën, por në orën 20:45.

Ekipi i Stefano Pioli mund të gëzohet nesër në rast të dy rezultateve, nëse mposht Atalantën dhe Inter humbet ose barazon ndaj Cagliarit, pas kështu “kuqezinjtë” do të shkonin në +4 ose +5 pikë diferencë nga “zikaltërit”, ndërsa ka mbetur edhe një ndeshje pas kësaj jave për t’u luajtur.

Ndërsa mundësia e dytë është nëse barazojnë ndaj Atalantës dhe Inter humbet ndaj Cagliarit, pasi kështu diferenca do të shkonte në +3 pikë dhe kështu Milan do të ishte zyrtarisht kampion i Seria A këtë të dielë ose një javë përpara përfundimit të kampionatit.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...