Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Milan në “dashuri” me Club Brugge, kuqezinjtë pranë akordit me dy lojtarë

Kampionët e Italisë, Milan ka nisur punën për përforcimin e ekipit dhe në skenë kanë dalë disa emra. Mes tyre edhe dyshja e Club Brugge, Noa Lang dhe Charles De Ketelaere.

Sulmuesi holandez, Lang është një dëshirë e drejtuesve “kuqezinj”, të cilët e kanë ndjekur me vëmendje 22-vjeçarin gjatë sezonit, por edhe në Nations League. Sulmuesi nuk ka zhgënjyer aspak edhe me “tulipanët”, pasi shënoi në ndeshjen ndaj Uellsit, ndërsa komentet për të kanë qenë shumë pozitive. Lang shihet si sulmues me perspektivë, ndërsa kontaktet kanë nisur, me agjentin e lojtarit, por edhe me drejtuesit e klubit belg.

De Ketelaere është në “lupën” e Milan-it, me italianët të cilët shohin te ai një “Kaka” të ri.

Belgu është në hapat e parë të karrierës dhe për më tepër ka fituar edhe një vend në kombëtaren e Roberto Martinez, ndërsa pritet të marrë ftesën edhe për në Katar.

21-vjeçari ka dhënë “dritën jeshile” për këtë lëvizje, pasi së fundi refuzoi kalimin në Premier League te Leicester City.

Lajme të tjera

Champions League

Paris Saint Germain u mposht 2-3 në përballjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës në “parkun e Princave”, megjithatë trajneri Luis...

Serie A

Momente frike gjatë Udinese-Roma, ndeshje ku Evan Ndicka u rrëzua në fushë në minutën e 69-të pasi u ndje keq. Mbrojtësi nga Bregu i...

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...