Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Milan në kërkim të një sulmuesi, ishi i Fiorentinës “këshillon” Maldinin

Milani gati për revolucion
Milani gati për revolucion

Lulu Oliveira, ish-sulmuesi i Cagliarit dhe Fiorentinës, “këshilloi” Maldinin sa i përket merkatos dhe sulmit.

Për mua, Maldini duhet të mendojë vetëm për një emër dhe ai është Lois Openda. Është një sulmues i parë tipik, ndoshta nuk ka një fizik të shkëlqyeshëm, por shënon shumë. Ai është i aftë, i shpejtë, i mirë në driblim dhe i ftohtë para portës. Do të ishte një goditje e përkryer.” – tha Oliviera.

Lexo edhe:

Openda momentalisht luan në Francë te Lens, me sulmuesin belg, i cili ka bërë shumë mirë duke shënuar 19 gola në Ligue 1 në 36 ndeshje.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...