Itali

Milan nis “pastrimet”, nxjerr në shitje dy sulmues

Klubi i Milan dëshiron të mbledhë sa më shumë para në mënyrë që të realizojë afrimet e dëshiruara gjatë kësaj merkato.

Për këtë arsye, “kuqezinjtë” po planifikojnë që përveç Ballo Toure, në listën e shitjeve të shtojnë edhe emrat e Ante Rebic dhe Saelemaekers.

Nga këto tre profile drejtuesit e Milanit do të donin të fitonin 40-45 milionë euro. Po të arrinte të siguronte këtë shifër atëherë “Djalli” do e ketë më të thjeshtë që të arrijë afrimin e De Ketelaere.

Megjithatë deri më tani nuk raportohet të ketë ndonjë klub të interesuar për afrimin e ndonjërit prej tre lojtarëve në fjalë.

Eventet Sportive në SuperSport

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency