Merkato

Milan pa frena/ Giroud kryen vizitat mjekësore, priten Diaz e Ballo-Toure

Ditë “të nxehta” merkatoje në shtëpinë e Milanit, pasi Olivier Giroud ka mbërritur në qytet dhe paraditen e sotme është paraqitur në klinikën La Madoninna për të kryer vizitat mjekësore rutinore.

Menjëherë pas kalimit me sukses të tyre, sulmuesi 34-vjeçar francez do të zhvendoset në zyrat e klubit kuqezi, ku do të hedhë firmën mbi kontratën dy vjeçare dhe do të bëjë edhe prezantimin zyrtar si futbollisti më i ri i Milanit.

Për kartonin e francezit, kuqezinjtë do të paguajnë pak më tepër se një milionë euro në arkat e Chelsea-t, ndërsa vetë Guiroud do të përfitojë një pagë prej 3.5 milionë eurosh në sezon, që mund të shkojë deri në 4 bashkë me bonuset e parashikuara.

Të njëjtin ritual si francezi, nesër pritet ta bëjnë dy futbollistë të tjerë si Brahim Diaz e Ballo-Toure, pasi klubi kuqezi ka arritur akordet me klubet që kanë pronësinë e tyre, Realin e Madridit dhe Monacon.

Spanjolli Diaz ishte edhe sezonin e kaluar pjesë e kuqezinjve, por i përfundoi huazimi, teksa Maldini ka arritur marrëveshjen me klubin e Realit për një huazim tjetër dy vjeçar kundrejt 3.5 milionë eurove dhe të drejtën e blerjes për 22 milionë euro, ndërsa madrilenët kanë ruajtur edhe të drejtën e riblerjes për 27 milionë euro.

Sa i përket Fode Ballo-Toure, është arritur marrëveshja me Monacon, për një transferim që në total pritet të prekë vlerën e 4.5 milionë eurove. Futbollisti 24-vjeçar franko-senegalez pritet të jetë zëvendësuesi i parë i Theo Hernandez.

Objektivat e radhës për Maldinin, janë të sjellë në Milano një fantazist që të marrë vendin e lënë bosh nga Hakan Calhanoglu dhe një sulmues të ri të talentuar, që të rritet nën hijen e Ibrës dhe Guiroud.

Për fantazistin preferohet shumë kroati Vlasic, që u paraqit mjaft mirë edhe në Euro 2020, megjithatë problem mbeten pretendimet e rusëve të CSKA-së së Moskës, të cilët nuk kanë ndërmend ta lënë të lirë futbollistin pa arkëtuar më parë 30 milionë euro.

Sa i përket sulmit, Maldini ka një marrëveshje paraprake me Santosin për 19-vjeçarin Kaio Jorge, kartoni i të cilit vlerësohet rreth 10 milionë euro, por futbollisti është ekstra-komunitar dhe te Milani nuk mund ta zënë këtë vend pa gjetur më parë fantazistin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency