Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Milan pëlqen Morata-n, “asist” nga kontrata dhe çmimi i sulmuesit

Milan-it i pëlqen Alvaro Morata dhe kampionët e Italisë do të nisin punën për afrimin e spanjollit ose të paktën kështu raportojnë mediet italiane.

Ky do të ishte një rikthim për sulmuesin në Itali, duke qenë se në verën e 2022 u rikthye nga Juventus te Atletico Madrid, klubi që ka në pronësi kartonin e 30-vjeçarit.

Lexo edhe: 

Sulmuesi ka kontratë deri në verën e 2024-ës me “colchoneros”, megjithatë kostoja e tij shkon në rreth 25 milionë euro, shifër që konsiderohet deri diku e përballueshme nga Milan, pasi gjithmonë merren parasysh cilësitë e lojtarit.

Megjithatë ende nuk dihet nëse vetë Morata do të zgjidhte një rikthim në Itali, duke qenë se së fundmi oferta për të ka pasur edhe nga MLS dhe kur bëhet fjalë për oferta Amerika është vështirë të arrihet.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...