Serie A

Milan, Petkovic emri i ri për stolin

Sipas mediave zvicerane prania e drejtorit sportiv të Milanit, Mirabelli në tribunë në ndeshjen mes Portugalisë dhe Zvicrës e ka patur një arsye. Drejtuesi i klubit kuqezi ka udhëtuar drejt Lisbonës pikërisht për të patur kontaktet e para me trajnerin aktual të përfaqësues helvete Vladimir Petkovic.

Ish tekniku i Lazios pëlqehet shumë nga Fasonne dhe Mirabelli të cilët shohin te boshnjaku profilin ideal për të zëvendësuar Vincenzo Montellan në stol. Petkovic është nën kontratë me Zvicrën deri në vitin 2019, por për të marrë drejtimin e një klubi të madh si Milani ai nuk do të mendohej dy herë.

To Top