Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Milan synon Arda Guler, Real-it i propozohet e njëjta formulë huazimi si në rastin e Brahim Diaz

Milan ka nisur punën në merkato dhe po synon që ta përforcojë sa më shumë të mundet ekipin për sezonin e ri.

Së fundmi mediet italiane raportojnë se “Djalli” dëshiron që në sezonin e ri të ketë në ekip talentin turk të Real Madrid, Arda Guler, i cili zhvilloi një super Europian me Turqinë deri në fazën çerekfinale, ku u eliminua nga Holanda.

Lexo edhe: 

Në mënyrë më të detajuar, qëllimi i “kuqezinjve” është që 19-vjeçari turk të mbërrijë në Milano me të njëjtën formulë huazimi si ajo e Brahim Diaz, i cili para një sezoni u rikthye te Real-i.

Duke parë skuadrën që Carlo Ancelotti ka në dispozicion për sezonin e ardhshëm është shumë e vështirë që Arda Guler të ketë gjasa për të pasur minutat e nevojshme në dispozicion dhe ka më shumë gjasa që propozimi i Milan-it të merret seriozisht në konsideratë, në mënyrë që të luajë në vazhdimësi dhe kur të vijë momenti për t’u kthyer në Spanjë të ketë më shumë përvojë.

Të paktën kështu mendojnë te Milan-i, ofertë kjo që mund të marrë lehtësisht miratimin e Carlo Ancelotti-t. Megjithatë, lojtari duhet ende të bindet, pasi ai raportohet të jetë pak ngurrues për t’u larguar nga Madridi dhe plot dyshime për aventurën e tij të mundshme në Serie A.

 

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...