Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Milan zyrtarizon transferimin e Nikola Kalinic

Nikola Kalinic është një futbollist i Milanit. Sulmuesi kroat është paraqitur në qëndrën mjekësore “La Madonnina” për të kryer testet mjekësore, nga ku më pas do të shoqërohet në ambjentet e brëndshme te sëlisë së kuqezinjve, ku do të firmosë dhe kontratën e tij të re. Ish-sulmuesi i Fiorentinës është shfaqur entuziast për aventurën e tij të re me fanellën e “Djallit”. Kalanic është transferuar te Milan në forën e huazimit më detyrim blerje. Në total ky operacion do të kushtojë arkave të klubit italian 25 milionë Euro. Afrimi i Nikola Kalinic plotëson hapsirën e lënë bosh nga ana e Carlos Bacca, i cili është larguar për në drejtim të Villareal. Një merkato të tillë kaq voluminoze, me afrime cilësore, klubit italian i mungonte prej kohësh, ndërkohë që tashmë koha do të vërtetojë se sa efikasë do të jenë. Deri më tani duket se gjërat po ecin mirë, e ardhmja mbetet për tu parë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Futboll

Sajti i specializuar “Transfermarkt” ka publikuar një renditje të klubeve europiane, mbi bazën e numrit të tifozëve që ka gjithsecila, teksa shifrat i janë...