Serie A

Milani bën “pazar” te Atalanta, kërkon Ilicic!

Milani vijon të kërkojë për një fantazist, i cili mund të zëvendësojë Hakan Calhanoglun i cili kaloi në spondën tjetër të Milanos tek Interi. Brahim Diaz është një alternativë e mirë që kuqezinjtë e kanë në organikë, megjithatë po kërkojnë dhe një tjetër. Në skenë prej disa kohësh ka dalë Vlasic i CSKA-së, por duke qënë që klubi rus nuk po tregohet shumë i hapur, Milani po mendon për Josip Ilicic. E ardhmja e sllovenit me shumë mundësi nuk do të jetë më në Bergamo, me Atalantën që është vendosur në gjurmët e Boga, megjithatë për momentin bergmaskët nuk kanë marrë pferta për Ilicic i cili është nën kontratë deri në vitin 2022.

Sipas mediave në Itali edhe vetë futbollisti është gati të transferohet tek Milani dhe ka dhënë të gjtihë pëlqimin e tij për një lëvizje të tillë, teksa vlerësimi i kartonit të tij është rreth 5 milion euro duke qënë që ka vetëm 1 vit të mbetur në kontratë. 93 gola dhe 62 asiste, këto janë numrat e 32-vjecçarit me fanellën ziklatër të Atalantës dhe deri përpara se të shpërthente pandemia e koronavirusit ishte një ndër lojtarët më të mirë të Serisë A, më pas për shkak edhe të disa problmeve personale në sezonin e fundit nuk u shfaq në nivelin e pretenduar dhe e humbi vendin e titullarit. Në këtë mënyrë lojtari e shikon fanellën kuqezi si një mundësi për t’u ringritur , teksa në krahun tjetër Milani do të përforcohej me një futbollist cilësor dhe me përvojën e nevojshme për ta ndihmuar skuadrën e Piolit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency