Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Milani “blindon” portën, gati firma me 30-vjeçarin italian

TURIN, ITALY - DECEMBER 03: Marco Sportiello of Atalanta BC throws the ball during the Serie A match between Juventus FC and Atalanta BC at Juventus Stadium on December 3, 2016 in Turin, Italy. (Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)

Ciprien Tatarusanu pritet të largohet në fund të sezonit nga Milani, pasi i përfundon kontrata me kuqezinjtë dhe Maldini e Massara janë vënë në lëvizje për të gjetur një tjetër portier, i cili do të bëjë rezervën e francezit Mike Maignan.

Emri në krye të listës është ai i Marco Sportiellos, portier italian që është pjesë e Atalantës, por që do të jetë i lirë në fund të sezonit, pasi i skadon kontrata me bergamaskët dhe nuk ka ndërmend të rinovojë.

Maldini ka nisur kontaktet me agjentin e Sportiellos, Beppe Riso dhe synimi është që në janar të firmoset një parakontratë për të blinduar kuadratin për sezonin e ardhshëm, pa shpenzuar asnjë para.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...