Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Milani e ka seriozisht për Zaniolon, sot takimi vendimtar në Romë

Roma 26/09/2021 - campionato di calcio serie A / Lazio-Roma / foto Image Sport nella foto: Nicolo' Zaniolo

Milani e ka seriozisht për Zaniolon. Pas vendimit të sulmuesit italian për t’u larguar nga Roma, garës për shërbimet e tij, së fundi i janë bashkuar edhe kampionët në fuqi të Italisë.

Mediat italiane raportojnë se Maldini e Massara kanë kontaktuar me agjentin e Zaniolos, për të diskutuar mbi mundësinë e veshjes së tij kuqezi që në merkaton e janarit.

Paraprakisht mësohet se vetë Zaniolo sheh me sy të mirë një transferim në Milano, aty ku kuqezinjtë janë gati t’i ofrojnë 3.5-4 milionë euro rrogë vjetore, ndërsa tani mbetet të zhvillohen negociatat me Romën.

Këta të fundit duan ta shesin sulmuesin menjëherë dhe të arkëtojnë të paktën 40 milionë euro, duke qenë se 15% të vlerës së tij të kartonit, i ka ende Interi.

Nga ana tjetër Milani është gati ta marrë në huazim për 3 milionë euro dhe të ruajë të drejtën e blerjes për 25 milionë euro në fund të sezonit, në rast të kualifikimit në zonën Champions.

Gjatë ditës së sotme, me rastin e transfertës kryeqytetase ndaj Lazios, drejtuesit e Milanit pritet të takohen me ata të Romës, për të hedhur bazat e një transferimi të Zaniolos në kryeqendrën ekonomike të Italisë.

Lajme të tjera

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...

Futboll

Dani Alves ndodhet në qeli prej 20 janarit. Futbollist me më shumë trofe në historinë e futbollit, u dënua për përdhunimin e një vajze...

Futboll

Zero gola në dy paraqitjet e tij të para zyrtare, ku përfshihet edhe humbja në gjysmëfinalen e Superkupës Së Arabisë Saudite. Ndikimi i pranisë...