Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Milani firmos me sulmuesin veteran, zbulohen detajet e kontratës

Milani rinovon me sulmuesin veteran
Milani rinovon me sulmuesin veteran

Milan dhe Oliver Giroud bashkë deri në 2024-ën. Sulmuesi francez, që iu bashkua kuqezinjve në verën e 2021-shit, po bën mjaft mirë në Milano dhe palët kanë vendosur të rinovojnë kontratën.

Pas një takimi të mbajtur nga drejtuesit e Milanit dhe mnenaxherët e sulmuesit, është vendosur që palët të zgjatin bashkëpunimin deri në verën e 2024-ës.

Lexo edhe:

  1. Tudor “shigjeton” Serinë A: Liga franceze më e fortë!
  2. Jo vetëm Ancelotti, Ronaldo sugjeron edhe një tjetër legjendë për Brazilin
  3. Pësoi shtatë gola, portieri i gëzohet fanellës së Messit: Nuk e heq as në gjumë!
  4. Goditje në merkato, Juventus pas yllit të Bayern Munich

Me kontratën e re, Giroud pritet të përfitojë një pagë prej 3.8 milionë eurosh neto në sezon, ndërsa firma pritet të hidhet brenda pak ditësh, ndoshta pas përfundimit të çerekfinaleve të Champions Leagues.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...