Serie A

Milani funksionon edhe pa Zlatanin, “uragani’ Napoli shkatërron Genoan

Dy fitore në dy ndeshjet e para të Serisë A, që të dyja me rezultat 2-0. Milani e nisi në mënyrën e duhur sezonin dhe u jep një sinjal domethënës pretendentëve për titullit. Pas suksesit me Bolognan në “San Siro”, erdhi trepikëshi i radhës në fushën e Crotones. Në mungesë të Zlatan Ibrahimovicit, i izlouar pasi ka rezultuar pozitiv me COVID-19, për “Djallin” shënuan Kessie dhe blerja e freskët, Brahim Diaz. Mesfushori 23-vjeçar shndërroi në gol në shtesën e pjesës së parë një 11-metërsh të fituar nga Rebic (kryesori e konfirmoi edhe pasi u konsultua me sistemin VAR), ndërsa ish-sulmuesi i Realit realizoi golin e sigurisë 5 minuta pas startit të pjesës së dytë, me një devijim në zonën e portierit.

Me hapin e Milanit ecën edhe Napoli, që u shfaq si uragan në përballjen me Genoan në “San Paolo”, aty ku Elseid Hysaj u konfirmua alternativë e besueshme në krah të djathtë të mbrojtjes, me Gattuson që e aktivizoi titullar. Napolitanët fituan thellë me rezultat tenistik 6-0, duke e dominuar në çdo aspekt lojën. Spikati me dygolësh Lozano, ndërsa në listën e golashënuesve shënuan emrin edhe Zielinski, Mertens, Elmas dhe Politano.

Edhe pse ka shitur disa elementë kryesorë , si Rrahmanin dhe Kumbullën, Verona vazhdon të befasojë në Serinë A. Ekipi verdheblu fitoi 1-0 ndaj Udineses në “Bentegodi” me gol të Favillit në minutën e 57-të. Ekipi i drejtuar nga Juric ka marrë pikë të plota në dy ndeshjet e para të Serisë A.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency