Merkato

Milani, gati ta shesë, për Catillejon interesohen nga Spanja

E ardhmja e Samu Castillejo mund të jetë sërish në Spanjë. 26-vejeçari, që aktualisht është pjesë e Milanit, mund ta mbyllë aventurën te kuqezinjtë për t’u rikthyer në LaLiga. Drejtuesit e klubit kuqezi kanë kohë që e kanë nxjerrë në merkato futbollistin dhe janë gati të vlerësojnë çdo ofertë që do të paraqitet në drejtim të futbollistit, i cili pëlqehet shumë nga Espanyoli.

Për ta bërë të tyrin kartonin e lojtarit, klubi katalan më parë duhet të mposhtë rivalitetin e klubeve si Celta, Getafe e Mallorca, që janë në garë për sulmuesin e krahut. Pengesë për transferimin e Castillejos në Spanjë mund të bëhet paga e lojtarit, që te kuqezinjtë përfiton 2.5 milionë euro në sezon, shumë kjo që konsiderohet disi e lartë nga klubet pretendente për shërbimet e futbollistit.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Villarreal
1
1
0
0
3
0
+3
3
2Real Madrid
1
1
0
0
2
1
+1
3
3Osasuna
1
1
0
0
2
1
+1
3
4Real Sociedad
1
1
0
0
1
0
+1
3
5Valencia
1
1
0
0
1
0
+1
3
6Celta de Vigo
1
0
1
0
2
2
0
1
7Espanyol
1
0
1
0
2
2
0
1
8Rayo Vallecano
1
0
1
0
0
0
0
1
9Barcelona
1
0
1
0
0
0
0
1
10Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
11Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
12Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
13Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
14Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
15Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
16Sevilla
1
0
0
1
1
2
-1
0
17Almeria
1
0
0
1
1
2
-1
0
18Cadiz
1
0
0
1
0
1
-1
0
19Girona
1
0
0
1
0
1
-1
0
20Real Valladolid
1
0
0
1
0
3
-3
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency