Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Milani gjen pasardhësin e Kessie në Angli, Liverpooli tenton titullarin e Piolit

Milani humbi objektivin Renato Sanches. Mesfushori portugez do të vazhdojë karrierën te PSG, ndërkohë që kampionët e Italisë kanë hedhur sytë nga Premier League në lidhje me zëvendësuesin e Franck Kessie.

I përzgjedhuri i dyshes Maldini-Massara është Pape Matar Sarr, 19-vjeçari i Tottenhamit, i cili vitin e kaluar debutoi me kombëtaren e Senegalit. Lojtari afrikan aktivizohet në qendër të mesfushës. Spurs e blenë për 17 milionë euro vitin e kaluar te Metz.

Kuqezinjtë e kërkojnë në huazim, bisedimet me Fabio Paraticin – drejtori sportiv i Tottenhamit – vazhdojnë dhe drejtuesit e Milanit po nxitojnë për ta vendosur Sarr sa më shpejt nën urdhrat e Stefano Piolit.

Paratici kërkon që në huazimin e lojtarit tek ekipi nga Milano të vendoset kushti i blerjes së detyruar nga Milani në fund të sezonit për një shumë që nuk është përcaktuar akoma.

Ndërkohë, Liverpool ka piketuar Ismaël Bennacer si përforcimin e duhur për mesin e fushës. Jurgen Klopp e pëlqen shumë 24-vjeçarin algjerian, i cili ka një klauzolë shitjeje 50 milionë euro.

Gjithsesi, Bennacer është i paprekshëm dhe Milani as që ka ndërmend të privohet nga shërbimet e tij në këto momente. Me valixhe gati është,Tiemoue Bakayoko, për të cilin ka interesim nga Galatasaray.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...