Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Milani gjen portier falas, do të firmosë për tre vjet

Milani, pas dëmtimit të Mike Maignan, pati probleme me portën. Drejtuesit kuqezi u munduan të gjejnë një portier në janar.

Marco Sportiello ishte dëshira e kampionëve të Italisë, por nuk donin të paguanin për kartonin e tij tek Atalanta.

Lexo edhe: 

Tashmë raportohet se është arritur marrëveshja me portierin, që t’i bashkohet skuadrës së Milanit në verë falas.

Ciprian Totarusanu nuk do të rinovojë dhe Sportiello, sipas asaj që zbulojnë mediat italiane, ka rënë dakord të firmosë një kontratë të vlefshme për 3 vite. Ai do të përfitojë te Milani një pagë 500 mijë euro në sezon.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Zyrtarizohet lista e Kombëtares së Shqipërisë për sfidën e parë eliminatore të “Euro 2024” kundër Polonisë në Varshavë, më 27 mars. Anis Mehmeti dhe...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...