Serie A

Milani ‘harron’ të fitojë, Sassuolo i rrëmben një pikë

Milani nuk ia ka dalë të rikthehet te fitorja që tashmë mungon prej 3 javësh, pasi në sfidën e fundit të javës së 31-të të Serisë A, nuk shkuan më shumë se një barazim 1-1 ndaj Sassuolos.

Në “San Siro” që në fillim u duk se nuk do të ishte një mbrëmje e qetë, teksa që në minutën e 6’ Romagnoli u dëmtua dhe u detyrua të lërë fushën e lojës, për t’i bërë vend Musacchios. Pjesa e parë përfundoi në barazim pa gola, pavarësisht epërsisë së Milanit në kontrollin e topit dhe në raste shënimi.

Në pjesën e dytë skuadra e Gattusos e shtoi presionin ndaj kundërshtarit, teksa në fushë zbritën edhe sulmuesit Kaliniç dhe Andre Silva, për të rritur praninë në zonën kundërshtare.

Gjithsesi golin e parë e gjetën miqtë, pas një aksioni të bukur të Politanos, që pasi u lirua në hyrje të zonës, goditi nga distanca dhe dërgoi topin në rrjetën e Donnarummës.

Reagimi i Milanit ishte i menjëhershëm, ndërsa goli i barazimit erdhi në minutën e 86’, kur Kaliniç mori një top në zonë, lëvizi bukur dhe gjuajti duke ndëshkuar Sassuolon.

Minutat e mbetura ishin shumë emocionuese, me Milanin që tentoi deri në fund për të gjetur golin e barazimit, por këtë herë tentativa e Kaliniç u ndal nga portieri i miqve, ndërsa tentativa e Milanit për t’u rikthyer te fitorja, u ndal në një barazim 1-1.

Tani kuqezinjtë jo vetëm që humbin përfundimisht shpresat për një vend në zonën Champions, por duhet të djersijnë shumë edhe për të siguruar pjesëmarrjen në Europa League.

Përmbysje ‘e çmendur’, Napoli mban gjallë shpresat për titull

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency