Kupa e Italise

Milani kap gjysmëfinalet, Torino eliminohet në shtesë

Milani i Piolit merr fitoren e 5-të radhazi dhe kualifikohet ne gjysmëfinalet e Kupës sè Italisè, aty ku do të sfidojè Juventusin me ndeshje vajtje-ardhje. Kuqezinjtè mposhten nè San Siro, Torinon me rezultatin 4-2 pas kohes shtesè. Njè fitore me pèrmbysje e Milanit në nder tè ish-tifozit tè tyre, legjendès së Nba, Kobe Bryant. Milani e pa veten shumè shpejt nè avantazh pas vetèm 12 minutash lojë me Bonaventuran që i asituar nga Rebic mposhti Sirigu, por Torino tregoi dhèmbët si pèr tè treguar se ishte ende gjallè pas asaj disfate turpëruese ndaj Atalantès 0-7, duke pèrmbysur shifrat me 2 golat e mbrojtèsit Bremer nè minutat 33 dhe 71. Atèhere kur u duk se nè gjysmèfinale do tè kishim një derbi torinez, Calanoglu i ardhur në fushè nga stoli e çoi ndeshjen në shtesè me golin e tij nè minutèn e 91-tè. Nè minutat e shtesès Milani shènoi edhe dy herè tè tjera me Calhanoglu dhe Ibrahimovic pèr tè fiksuar shifrat pèrfundimtare tè kètij takimi nè 4-2, me kuqezinjtè që me vuajtje avancuan nè gjysmèfinalet e Kupës sè Italisè.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency