Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Milani kërkon të përforcojë sulmin me futbollistin nordik

Drejtuesit e kuqezinjve kanë kthyer sytë te liga spanjolle për të përforcuar sulmin. Më konkretisht synohet ish-sulmuesi i Real Sociedad, Alexander Sörloth.

Sulmuesi nordik, i cili i përket Leipzigut, i kaloi dy sezonet e fundit në huazim me skuadrën baske dhe la përshtypje të mira në San Sebastián, ku shënoi 16 gola dhe dha 3 asistime në 67 ndeshje, si dhe u kualifikua për Championsin e ardhshëm.

Lexo edhe: 

Përveç Milanit, pas 27-vjeçarit norvegjez janë edhe vetë Real Sociedadi (kërkon ta blejë pas huazimit) dhe Olimpiku i Lionit.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...