Europa League

Milani avancon mes drithërimash, “ok” Roma e United, dështojnë Leicester dhe Leverkusen

Milani vuan shumë, por në fund arrin të avancojë në fazën e 1/8-ave të Europa League-s falë rëndësisë së golit në fushën kundërshtare. Kuqezinjtë barazuan 1-1 në “San Siro” me Crvena Zvezdan (shënuan Kessie 9’ me 11-metërsh dhe El Fardou Ben 24’), ndërsa në sfidën e parë 2-2. Edhe pse për më shumë se 25 minuta skuadra serbe luajti me një lojtar më pak, pas ndëshkimit me kartonin e dytë të verdhë të Gobeljic, ndeshja mbeti e hapur deri në sekondat e fundit, teksa vetëm vërshëllime e trefishtë e kryesorit çliroi “Djallin” nga ankthi.

Roma as që e vuri në diskutim kualifikimin përballë Bragës, të cilën e mposhti edhe në ndeshjen e kthimit në “Olimpico” me rezultatin 3-1. Për verdhekuqtë shënuan Edin Dzeko, Perez dhe Mayoral, ndërsa Pellegrini humbi 11-metërsh. Autolgoli i Cristantes thjesht vlejti për statistikë.

Çfarë dështimi për Bayer Leverkusen, që mposhtet për herë të dytë nga Young Boys, këtë herë 0-2. Për zvicëranët shënuan Siebatcheu dhe Fassnacht.

Dinamo e Kievit arrin të eliminojë Club Brugge, duke fituar 0-1 në fushën e skuadrës belge me golin e shënuar nga Buyalskyy.

Eliminim i turpshëm i Leicester City-t, që u mposht 0-2 nga Slavia e Pragës brenda në “King Power Stadium”, teksa sfida e parë ishte mbyllur pa gola. Për skuadrën çeke shënuan Provod dhe Sima.

Dinamos së Zagrebit I mjaftoi goli i Orsic për të eliminuar Krasnodarin, me sfidën e parë të zhvilluar në Rusi që kishte përfunduar 2-2.

Manchester United u kursye ndaj Real Sociadadit në “Old Trafford”, ku sfida u mbyll pa gola. Oyarzabal humbi 11-metërësh për ekipin spanjoll në pjesën e parë.

Del jashtë gare PSV Enidhoven, që fitoi 2-1 përballë Olympiacosit, por ky rezultat nuk mjaftoi për të të vijuar më tej, pasi skuadra greke kishte fituar 4-2 në takim e parë.

Rezultatet:

Milan – Crvena Zvezda  1-1

Roma – Braga 3-1

Bayer Leverkusen – Young Boys      0-2

Club Brugge – Dyn. Kyiv     0-1

  1. Zagreb – Krasnodar 1-0

Leicester – Slavia Prague      0-2

Manchester Utd – Real Sociedad 0-0

PSV – Olympiacos Piraeus   2-1

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency