Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Milani lëviz në merkato, pas Loftus-Cheek, gati edhe një amerikan

Milani lëviz në merkato
Milani lëviz në merkato

Pas turbullirave të fundit të sezonit, që pasuan shkarkimin e Maldinit nga posti i drejtorit teknik, Milani duket se e ka marrë veten dhe po lëviz me shpejtësi në merkato për të kompletuar grupin.

Kështu kuqezinjtë kanë arritur akordin për të transferuar nga Londra mesfushorin anglez Loftus-Cheek, i cili pritet të mbërrijë në Milano, të kryejë testet mjeksore dhe të hedhë firmën mbi kontratë.

Por nuk mbaron me kaq, pasi kuqezinjtë janë shumë pranë edhe firmës me amerikanin Christian Pulisic, një tjetër futbolist në pronësi të Chelsea-t që nuk po arrin të bëjë mirë me londinezët.

Lexo edhe:

Vetë futbollisti ka dhënë miratimin për transferimin në Milano, megjithatë mbetet të arrihet akordin me blutë e Londrës, që janë gati të heqin dorë nga Pulisic në këmbim të një shifre prej 25 milionë eurosh.

Një tjetër emër që po ndiqet me interes nga kuqezinjtë është edhe ai i Luca Romeros, futbollist i lirë, pasi i përfundoi kontrata me Lazion, por në këtë rast rivaliteti duket më i madh për MIlanin.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...