Kupa e Italise

Milani mbyll një tjetër sezon pa trofe, Correa dhe Strakosha çojnë Lazion në finale!

Milani shpërdoron edhe mundësinë e fundit që kishte për ta mbyllur me një trofe këtë sezon. Kuqezinjtë me mendjen te ndeshja e fundjavës ndaj Torinos në kampionat që mund të përcaktojë shumë në garën për vendin e 4-t, u mposhtën 0-1 nga Lazio në San Siro në gjysmëfinalen e kthimit të Kupës së Italisë. Bëri autokritikë pas asaj humbjeje të shëmtuar ndaj Chievos në kampionat skuadra e Simone Inzaghit që në impiantin milanez fitoi falë një goli të Joquain Correas pas një kundërsulmi vrasës të kryeqytetasve në fillimin e pjesës së dytë dhe u kualifikua në finale pasi gjysmëfinalja e parë kishte përfunduar në barazim pa gola. Strakosha bëri një paraqitje të shkëlqyer në këtë duel duke u vendosur në evidencë me disa pritje spektakolare. Edhe pse humbi që në pjesën e parë mesfushorin serb Milinkovic-Savic për shkaqe dëmtimi, Lazio bëri një figurë shumë të mirë në këtë sfidë dhe tashmë e sheh veten në finalen e Kupës së Italisë ku do të përballet me fituesen e çiftit Atalanta-Fiorentina me gjysmëfinalen e parë mes tyre që ka përfunduar në barazim 3-3. Përsa i përket Milanit vazhdon forma shumë e dobët e kuqezinjëve në ndeshjen e fundit, madje nuk funksionoi as ndryshimi i skemës nga ana e Gattusos që luajti me 3 mbrojtës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency