Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri, gati zyrtarizimi i portugezit

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri, gati zyrtarizimi i portugezit
Milani ndan mendjen për trajnerin e ri, gati zyrtarizimi i portugezit

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket se ka gjetur tashmë edhe pasuesin e teknikut italian.

Media pranë klubit milanez bën me dije se i përzgjedhuri i Ibrës dhe drejtuesve kuqezi, është portugezi Paulo Fonseca, aktualisht trajner i Lille në Francë, ku ka bërë një punë mjaft të mirë.

Fonseca do të drejtojë Lille për herë të fundit nesër dhe do të provojë të sigurojë një biletë në zonën Champions, para se të largohet nga Franca, për t’u rikthyer sërish në Itali, aty ku më herët ka drejtuar Romën.

Ibra mësohet se ka pasur një telefonatë të gjatë me trajnerin portugez dhe të dy kanë rënë parimisht dakord për të nisur një bashkëpunim sezonin e ri, teksa shumë shpejt pritet edhe zyrtarizimi.

Në këtë mënyrë, Milani duket se ka zgjedhur t’i besojë një trajneri të konfirmuar në nivel ndërkombëtar, por që njëkohësisht njeh mirë edhe Serinë A, pasi ka qëndruar te Roma në periudhën 2019-2021.

Më herët 51-vjeçari ka drejtuar edhe skuadra si Shakhtar Donetsk, Braga, Porto, Pacos Ferreira, etj., teksa eksperienca te Milani pritet të jetë e dyta në Serinë A.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...