Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Milani ndërpret marrëveshjen me Adidas, kërkon sponsor të ri teknik

Në shtëpinë e Milanit po ndryshon gjithcka, madje edhe sponsori teknik. Firma e njohur gjermane e veshjeve Adidas, do të ndërpresë marrëveshjen me “kuqezinjtë” në qershor të 2018-ës. Mbyllet kështu një epokë 20-vjecare e mbushur me triumfe. Pronarët e vjetër të Milanit i kishin kërkuar firmës gjermane që kontrata, e cila skadonte në vitin 2023 për 19.7 milionë euro në sezon, të mbyllej para kohe. Marrëveshja u arrit, që do të thotë se futbollistët e Milanit që nga sezoni i ardhshëm nuk do të vishen më me Adidas.

Por cili do të jetë sponsori i radhës teknik? Sektori i marketingut në shtëpinë e Milanit është në bisedime me disa firma prestigjioze, ku më pranë marrëveshjes janë dy: Under Armour dhe New Balance. Pas disa muajsh gjithcka do të jetë zyrtare, me Milanin që po pret të ndryshojë “look”.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Euro 2024

Kosova është pa trajner pas shkarkimit të sllovenit Primoz Gliha pas përfundimit të eliminatoreve të Euro 2024. Aty ku përveç dy barazimeve ndaj Zvicrës,...

Champions League

Milani u mposht në “San Siro” me rezultatin 1-3 nga Borussia Dortmund, duke minimizuar mundësitë për të vijuar aventurën në Ligën e Kampionëve edhe...