Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Milani në alarm para turit të forcës, në Londër me vetëm 15 futbollistë

Milani bën goditjen e parë në merkato, vjen një mbrojtës nga Spanja
Milani bën goditjen e parë në merkato, vjen një mbrojtës nga Spanja

Milani në alarm para turit të forcës, teksa deri më 11 tetor do të përballet dy herë me Chelsean dhe një herë me Juventusin. Më shqetësuese situatA është në prag të përballjes me londinezët këtë të mërkurë në “Stamford Bridge”.

Në këtë sfidë Pioli do të ketë vetëm 15 futbollistë në dispozicion, me nurmin që shkon në 17 bashkë me portierët, pasi nuk do të udhëtojnë me skuadrën emra si Maignan, Calabria, Kjaer e Saelemakers, por edhe të dëmtuarit e mëparshëm si Theo Hernandez, Florenzi e Ibrahimovic, duke krijuar një situatë të komplikuar për Piolin.

Kjo transfertë është mjaft e rëndësishme për ecurinë e kuqezinjve në Champions, por për shkak të mungesave, Pioli do ta ketë të vështirë të aplikojë edhe 5 zëvendësimet e lejuara, teksa ngarkesa mund t’I sjellë të tjera telashe.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...