Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Milani në ankth për Kalulu, mbrojtësi vjen i dëmtuar nga Franca

Milani në ankth për Kalulu
Milani në ankth për Kalulu

Milani në ankth për Kalulu. Qendërmbrojtësi francez ka lënë grumbullimin me përfaqësuesen e 21-vjeçarëve dhe është rikthyer në Milano, pasi ka pësuar një dëmtim.

Për momentin ende nuk dihet shkalla e dëmtimit, teksa mbrojtësi francez pritet t’u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore paraditen e të hënës.

Pierre Kalulu u grumbullua nga Franca U21, por pa nga stoli të gjithë ndeshjen me Anglinë. Dëmtimi duket se ka qenë më i rëndë nga sa pritej, ndaj francezët e dërguan menjëherë në Milano për të nisur rikuperimin.

Lexo edhe:

  1. EURO 2024/ Poloni-Shqipëri në shifra, ja cila skuadër rezulton favorite
  2. VIDEO/ Rashica “fal” Izraelin, Kosova merr një pikë në Tel Aviv
  3. VIDEO/ Gjunjëzon amerikanin në vetëm 3 raunde, Prenga ngre lart dy tituj kampion bote
  4. Sulmuesi italian, i zhgënjyer nga Mancini: Kam shënuar gola, por kombëtarja më injoron

Ndërkohë Stefano Pioli kryqëzon gishtat, pasi Kalulu është një mbrojtës mjaft i rëndësishëm i formacionit. Për më tepër, Milanin e pret një tur force në Chapions ndaj Napolit e kampionat për të siguruar një vend në katërshen e parë.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...