Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Milani nuk gjen qetësi me kapitenët, një tjetër largim me parametra zero?

Milani nuk gjen qetësi me kapitenët, një tjetër largim me parametra zero?
Milani nuk gjen qetësi me kapitenët, një tjetër largim me parametra zero?

Marrëdhëniet e Milanit me kapitenët duket se nuk janë aspak të mira, teksa pas Gigio Donnarummës dhe Alessio Romagnolit, edhe ai aktual Davide Calabria mund të largohet me parametra zero.

Mbrojtësi 27-vjeçar ka kontratë me kuqezinjtë deri në verën e 2025-ës, megjithatë deri tani asnjë prej drejtuesve nuk i ka ofruar rinovimin, ndonëse vetë Calabria nuk e ka fshehur dëshirën për t’u lidhur përjetësisht me Milanin, klub në të cilin ëshët rritur si futbollist.

Për mbrojtësin pritet që vendimi të merret në verë nga ana e trajnerit të ri të kuqezinjve, megjithatë nëse nuk rinovohet kontrata deri në nisje të sezonit të ri, atëherë Calabria pritet të mendojë për të ardhmen larg Milanit.

Lexo edhe:

Calabria mori shiritin e kapitenit nga Alessio Romagnoli, i cili u largua në verën e 2022-shit nga kuqezinjtë, pasi nuk iu ofrua rinovimi dhe zgjodhi të vijojë karrierën te Lazio.

Para Romagnolit shiritin te Milani e mbante portieri italian Donnarumma, i cili refuzoi të rinovojë kontratën dhe në verën e 2021-shit u largua drejt Paris Saint Germain.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...