Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Milani nuk humb kohë, zyrtarizon zëvendësuesin e Ivan Gazidis

Milani nuk humb kohë dhe gjen menjëherë Administratorin e ri. Pas vendimit për të mos rinovuar kontratën me Ivan Gazidis, i cili mbante rolin e Administratorit të deleguar te kuqezinjtë prej dhjetorit të 2018-ës, Milani ia besoi të njëjtin pozicion Giorgio Furlanit.

Ky i fundit ka qenë pjesë e Këshillit të Administrimit të kuqezinjve që prej vitit 2018 dhe gëzon besimin absolut të aksionerëve të klubit, teksa bëhet fjalë për një milanez, tifoz i flaktë me Milanin.

“Është një nder i madh të drejtoj klubin që dua dhe për këtë falënderoj drejtuesit. Jam i bindur që në të ardhmen, duke bashkëpunuar për të mirën e klubit, mund të arrijmë të tjerë objektiva të rëndësishëm”, u shpreh Furlani.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...