Merkato

Milani përgatit goditjen e madhe për mbrojtjen

Është Milani i të rinjve. Për të siguruar një të ardhme të ndritur, kuqezinjtë kanë besuar te talentet, disa prej të cilëve kanë shpërthyer, si Theo Hernandez. Të tjerë, ndërkohë, vijnë nga skuadrat e të rinjve, duke konfiruar politikën e shkëlqyer me akademinë e kuqezinjve. Gabbia dhe Pobega janë dy shembuj të shkëlqyer, por i njëjti diskutim mund të bëhet edhe për Donnarumman. Por nuk janë vetëm të rinjtë që e bëjnë të madhe skuadrën e Stefano Piolit. Sigurisht që është Zlatan Ibrahimovic, por edhe Simon Kjaer. Pavarësisht të gjithave, ndërkohë drejtuesit duan të bëjnë një blerje të madhe në mbrojtje, një goditje nga ato që i japin akoma më shumë peshë dhe eksperiencë gjithë skuadrës.

“Daily Mail” ka zbuluar se Milani është në gjurmët e një prej mbrojtësve më të mirë të Europës, me një koleksion trofesh prej legjendash. 1 Kupë Anglie, 5 Superkupa të Gjermanisë, 8 tituj kampion në Gjermani, 5 Kupa të Gjermanisë, 2 Champions League, 2 Superkupa UEFA, 1 Kupë të Botës për Klubet, 1 Botëror me kombëtaren e tij. Po flasim për Jerome Boateng. Mbrojtësi  i Bayernit të Mynihut, por që nuk do të rinovojë kontratën me klubin bavarez dhe në verë të jetë i lirë për të zgjedhur një etapë të re në karrierën e tij.

Maldini dhe Massara shpresojnë që kjo e ardhme të jetë me ngjyrat kuqezi. A mund të jetë një goditje që për janarin? Vështirë të thuhet tani. Në këtë rast, Milani duhet të vendosë të shpenzojë menjëherë ose të marrë lojtarin me parametër zero në fund të sezonit. Në çdo rast, lëvizja është e lidhur me dy faktorë të rëndësishëm. I pari është pa dyshim që të bindë Boatengun për rëndësinë e projektit të Milanit dhe i dyti ka të bëjë me kualifikimin në Championsin e ardhshëm.

Arsenali, Tottenhami dhe Chelsea janë në dritare, pasi edhe ata duan ta marrin me parametër zero. Vëllai i Jerome, Kevin-Prince, ish-lojtar i Milanit, ka mbetur tifoz i kuqezinjve dhe mund të ndihmojë për ta bindur që të zgjedhë skuadrën italiane.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency