Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Milani “peshkon” në Turqi, pranë nënshkrimit me talentin turk

Në mediet turke e bëjnë të sigurtë se në zyrat e klubit të Galatasary ka ardhur një ofertë nga Milan, për turkun Kerem Akturkoglu.

Akturgolu luan si sulmues krahu dhe këtë sezon me klubin nga Stambolli, ka kontribuar me 10 gola dhe 8 asistime.

Italianët për të siguruar shërbimet e turkut, janë të gatshëm të ofrojnë 13 milionë euro, por Galatasaray pretendon që nga Akturkoglu të sigurojnë më shumë se 15 milionë euro që ta lejë të lirë anësorin.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...