Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Milani “sakrifikon” dy lojtarë, rinis ofensivën për sulmuesin e Chelsea

Emri i tij u lidh gjatë gjithë verës me Milanin, por transferimi në Serie A nuk ndodhi. Gjithsesi, kampionët e Italisë nuk kanë hequr dorë nga Hakim Ziyech, i cili vazhdon të vuajë për të fituar një fanellë titullari te Chelsea.

Raportet mes dy klubeve janë shumë të mira dhe shtypi italian shkruan se kuqezinjtë do të nisin në janar një tjetër ofensivë për lojtarin e kombëtares së Marokut, i cili luan si sulmuesi i djathtë, por edhe si mesfushor ofensiv.

29-vjeçari është dakord të vijojë karrierën te Milani, ndërsa tani duhet arritur marrëveshja mes dy klubeve. Nga ana tjetër, klubi italian pritet të “sakrifikojë” Ballo Toure dhe Adli për të siguruar shërbimet e Ziyech.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....