Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Milani vendos të paguajë klauzolën, “ylli” i Bolognas gati të bëhet “Djall”

Joshua Zirkzee po bën hapa të mëdhenj drejt Milanit. Holandezi ka qenë gjithmonë objektivi i parë i kuqezinjve për sulm.

Sipas asaj që raporton Fabrizio Romano, Milani i ka komunikuar Bolongas synimin për të paguar klauzolën e lirimit në kontratën e Zirkzee. Megjithatë, marrëveshja nuk është mbyllur ende.

Lexo edhe:

Por çfarë mungon që Zirkzee të përfundojë në Milano, te “Djalli”?

Tani klubi kuqezi do të duhet të negociojë me përfaqësuesit e Zirkzee për komisionet që do të paguhen.

Në çdo rast, dëshira e lojtarit është të veshë fanellën e Milanit, pasi holandezi është i magjepsur nga projekti dhe preferon të qëndrojë në Serinë A sesa të largohet jashtë vendit.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...