Serie A

Milanit nuk i mjafton loja, Dybala ul Ronaldon në stol dhe i jep fitoren Juves

Juventusi di të fitojë edhe pa Cristiano Ronaldon. E bën ndaj Milanit, në “Allianz Stadium”, me rezultatin minimal 1-0, falë golit të njeriut që zëvendësoi CR7, Paulo Dybalas.

Sarri hoqi dorë nga “ylli” portugez në minutën e 55-të, duke aktivizuar sulmuesin argjentinas, që edhe pse gjithmonë e ka shpëtuar “Zonjën e Vjetër” nga problemet, vijon të mos jetë zgjedhje e parë e sulmit, ku Higuain e ka fituar me prepotencë vendin e titullarit, ndërsa për zgjedhje teknike, pas dy sulmuesve preferohet Bernardeschi.

Gjatë pjesës së parë Milani u shfaq më i rrezikshëm, duke iu afruar golit dy herë me Pitaket dhe me Benacer, ndërsa tentativa e Higuainit, e para e rrezikshme në këtë sfidë, ishte shumë pak për ambiciet e bardhezinjve.

Milani vijoi të ushtronte presion edhe në pjesën e dytë, por vendimi i Sarrit për të zëvendësuar Ronaldon me Dybalan në minutën e 55-të bëri diferencën. Argjentinasi, në minutën e 77-të dribloi me një lëvizje fantastike kapitenit e kuqezinjve Romagnoli dhe në një pozicion të volitshëm bë hyrje të zonës e dërgoi topin në cepin e portës, aty ku Donnarumma nuk mund ta arrinte, 1-0.

Kaq iu desh Juventusit, që si një ekip ekspert e menaxhoi me qetësi dhe qartësi lojën, madje në minutën e fundit shtesë për pak dyfishoi shifrat me Dybalan, goditja e të cilit u devijua me vështirësi në këndore nga Donnarumma.

“Zonja e Vjetër” rimerr vendin e parë në Serinë A, me një pikë më shumë se Interi.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency